Modern Perde

Modern Perde

Model Perde Koleksiyonu

Bir mekana modern veya klasik perde yapma kararı dekorasyondaki en kritik kararlardan biridir. Çünkü perde dekorasyonun karakterini değiştirebilecek güce sahip olan son dokunuştur.

Modern bir dekorasyona perdede yapacağınız birkaç klasik dokunuş dekorasyonun kimliğini salt modernden çıkarır ve sizi dekorasyonda kullanacağınız aksesuarlarda özgürleştirir. Modern dekorasyon için klasik dokunuşları sağlamak adına; düz bir fona bordür eklemek, fonu yatay veya dikeyde ikili çalışmak, düz yerine modernize edilmiş bir klasikleşmiş desen kullanmak olabilir.

Modern çizgiden sapmak istenmeyen durumlarda ise fonun düz veya geometrik desende seçilerek, bağlama yapmadan kullanılması, japon perde uygulaması düşünülebilir. Tül mutlaka akıcı ve nötr tonlarda olmalıdır. Düz tül genellikle tercih edilir fakat dekorasyonda desenli bir unsur yok ise bazen enine çizgili tüller ile kombinlenen düz fonlar da tercih edilebilir.

Klasik bir dekorasyonda yine son dokunuş olan perde ve model seçimi ile, klasikliği destekleyebilir veya klasiğin ağırlığını hafifletebilirsiniz. Çok klasik bir mekâna özellikle halı ya da döşemelik kumaş desenli ise yapılabilecek en iyi klasik perde; düz kaliteli kumaşlarla, iyi dikiş tekniğinin birleşerek modelin ön planda tutulduğu ve mekâna göre tasarlandığı perdedir.

Bu perdede kullanılacak saçak, bulyon ve braçollar hatta rustiklerin seçimi önemlidir. Renk seçimi de aynı derecede öneme sahiptir. Burada nakışlı veya düz tül tercih edilebilir. Modellerin klasik olduğu fakat düz ürünlerin kullanıldığı mekanlarda ise damask, çiçek, şal desen gibi desenler ile kombinlemiş düz tüller tercih edilebilir. Burada tüller ile fondaki ana rengin birbirini tamamlaması ve tül renginin çok açık tercih edilmemesi dekorasyonun ağırlığını koruması konusunda elzemdir.

Ne klasik ne modern bir son dokunuş için ise; Art Deco desenler ön plana çıkıyor. Zincir desen, eskitme desen, chevron desen, baklava desen, yaprak deseni en çok tercih edilenler arasında. Bu desenlerin içine mutlak düz ve ton sür ton tül seçimi iyi bir tamamlayıcı olacaktır.

Modern Perde kolleksiyonumuzu incelemek ve dokunarak hissetmek için sizleri Showroom’umuza bekliyoruz.

İletişim

Sorularınız mı var?

Modern Perde fiyatları, ürün cinsine ve türüne göre değişiklik göstermektedir.

Pile Perde, rekabetçi fiyatları ile projelerinizi sorunsuz şekilde tamamlamanızı sağlar

Dilerseniz hemen 0312 241 72 72 no’lu telefondan bize ulaşarak uygulamak istediğiniz alanın ölçülerini bizimle paylaşabilir ve fiyat konusunda bilgi talep edebilirsiniz.

Sorularınız ve Bilgi için