Rustikli Perde

Rustik Perde

Model Perde Koleksiyonu

Rustik kelime anlamı olarak, perde asma işlemidir. Perdelerin kornişe ihtiyaç duymadan asıldığı silindire verilen isimdir. Bu silindir çeşitleri; farklı renklerdeki ahşap (ahşap rustik), sarı ya da krom rengi pirinçten (pirinç rustik) yapılır.

Rustik modeller son zamanlarda ev dekorasyonun da oldukça sık tercih edilen perde modelleri arasında yer almaktadır. Rustik ahşap, metal, pirinç vb. halka ve çubuk bağlantıları ile tasarlanan rustik perdeler ile iç dekorasyonda da sofistike bir hava yaratabilirsiniz. Rustik perdeler her mekanda cafe, ofis ve restoranlarda, yazlık evlerde, dağ evinde, kır evlerinde rahatlıkla kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra banyo, mutfakta, salon ve yatak odasında da tercih edilmektedir.

 

 

Özellikle rustik perdeyi mutfakta kullanacaksanız rengarenk ve çiçekli desenler daha çok uygun olacaktır. Fakat farklı kullanım alanlarına göre değişik tavsiyeler verilebilir. Mesela salonda kullanacaksanız eşyaların rengi ve halı desenleri sizin için daha etkili kriterler olacaktır. Rustik perde modelleri arasından seçim yaparken; eşyalarla perde arasındaki uyumu sağlayabilir, kendinize harika yaşam alanları oluşturabilirsiniz.

Rustik perde kullanımında kolaylık sağlanacak en önemli yerler balkonlu odalardır. Daha rahat ve pratik bir kolaylık sağlaması açısından balkonlu odalarda rustik perdeler kullanılır. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise perde kumaşlarının ışığı daha geçirgen olan saydam kumaşlardan seçilmesidir, güneş ışığından faydalanmak açısından bu önemlidir.

 

Rustik Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Rustik perde kumaş seçeneği sınırsız olduğu için alacağınız ürünün temizliği ve ütüleme yöntemi farklı olabilir. Rustik perde kumaş seçiminde kullanım alanına göre seçim yapmak daha doğru olacaktır.

Rustik Perde Nasıl Takılır?

Rustik perde raylı ya da raysız modeline karar verdikten sonra montaj için gerekli ölçümler yapılır. Montaj işlemi oldukça kolay bir işlemdir. Demir borular ile monte edilebileceği gibi korniş sistemi olan evlerde de kullanılabilir. Burada önemli olan rustik perde askısının uzunluğudur. Borunun genişliği 160 cm’den fazla ise orta ayak kullanılabilir. Sonraki aşamada rustik perdelerdeki halkalar boruya geçirilerek işlem tamamlanmış olur.

İletişim

Sorularınız mı var?

Rustikli Perde fiyatları, ürün cinsine ve türüne göre değişiklik göstermektedir
Pile Perde, rekabetçi fiyatları ile projelerinizi sorunsuz şekilde tamamlamanızı sağlar

Dilerseniz hemen 0312 241 72 72 no’lu telefondan bize ulaşarak uygulamak istediğiniz alanın ölçülerini bizimle paylaşabilir ve fiyat konusunda bilgi talep edebilirsiniz.

Sorularınız ve Bilgi için