Balon Perde

Balon Perde

Model Perde Koleksiyonu

Balon perde modelleri son zamanlarda evlerde en çok tercih edilen perde modelleri arasında yer almaktadır. Balon perdeler, tüllerin arka kısımdan halkalı ekstrafor biçimde dikilerek yapılır. Perdenin balon şeklini alması ise ekstrafor dikiminden sonra gerçekleştirilmektedir.

Balon perdeler aklınıza gelebilecek olan her türlü tül modelinden yapılabilmektedir. Ama en çok organize tül bu modeller için kullanılır ve daha şık sonuçlar ortaya çıkartır. Balon perde içinde bundan dolayı organze tül tercih etmek gerekir.

Balon perde de camın yarısı açık kaldığı için evin önü açık olan camlarına yani yakında apartman, işyeri ve cadde olmayan, manzaralı pencerelere uygundur. Genelde yazlık müstakil evlerde, bahçeli evlerde ve etrafı açık olan evlerde kullanılmaktadır. Ayakta iken göz hizasında dışarıdaki manzarayı rahat görecek şekilde uygulanır.

Balon perde seçiminde öncelikle pencere büyüklüğü önemli bir konudur. Küçük boyutlu pencereler için balon perde modelleri pek uygun değildir. Ayrıca küçük pencerelerde kalın perde kullanılması ortamı boğar ve aynı zamanda sıkıcı bir görüntü ortaya çıkarır. Balon perde seçiminde dikkat edilmesi gereken başka bir husus ortamla uyumudur. Bu nedenle perdenin dikiminde seçilecek tül, ortam ile uyum sağlamalı ve göze batan görüntüler oluşturmamalıdır.

Balon perde modellerini tercih ederken elde yıkanmayacağını bilerek bu seçimi yapmak gerekir. Bu perde modelleri elde yıkanmaz ve sadece kuru temizleme yapılır.

İpli Balon Perdeler

İpli mekanizmaya sahip olan perde modelleri arasında balon perdeler de yer alır. Kornişe bağlantılı olacak şekilde oluşturulan mekanizmalar, perdenin kolay bir şekilde açılıp kapanmasını sağlar. Bunun yanında mekanizmaya bağlı bir ip bulunur ve perde ip ile kontrol edilir. Balon perdeleri açıp kapamak için mekanizmaya direkt olarak bağlı olan ipler kullanılır. Bu yönüyle perdeye dokunmadan sadece ipler sayesinde açma – kapama yapmak mümkündür. İpli balon perde modeli tercih ettiğinizde yükseklik ayarını dilediğiniz boyda ayarlayabilirsiniz.

Ürünün Avantajları

  • Manzaranız kapanmaz,
  • Mekanizmalı sistemleri kullanarak dilediğiniz boyda ayarlama yapabilirsiniz.

Kullanım Alanları 

  • Otel lobi ve balo salonları,
  • Nikah düğün salonları,
  • Restoran ve kafeler,
  • Evinizin tüm mekanlarında kullanılabilir.

İletişim

Sorularınız mı var?

Balon Perde fiyatları, ürün cinsine ve türüne göre değişiklik göstermektedir.

Pile Perde, rekabetçi fiyatları ile projelerinizi sorunsuz şekilde tamamlamanızı sağlar

Dilerseniz hemen 0312 241 72 72 no’lu telefondan bize ulaşarak uygulamak istediğiniz alanın ölçülerini bizimle paylaşabilir ve fiyat konusunda bilgi talep edebilirsiniz.

Sorularınız ve Bilgi için