Katlamalı Perde

Katlamalı Perde

Model Perde Koleksiyonu

Katlamalı perde; düz renkli ya da desenli organze, keten, viskon, ipek, tafta veya başka kumaşlardan yapılabilen, yukarıya veya aşağıya doğru hareket ettirilebilen mekanizmalı perde sistemidir.

Yaşam alanlarımızın fonksiyonel ve şık görüntüsünü sağlamak için dikkat çeken perdelerden birisi olan özel mekanizmaya sahip, kademeli katlama yöntemine ile hareket ettirilen modellerdendir. Katlamalı perdeler; kumaş, tül ya da stor olabileceği gibi bambu ahşap olarak da üretilebilir. Katlamalı perdeler tamamen açıldığında düz stor güneşlik gibi görünür. Yukarı doğru katlanır, üstten pileli kumaş gibi olur. Katlanma çubuk sayısı pile aralıklarını belirler. Katlanma biçimine göre değişiklik gösteren katlamalı perdeler çubuklu ya da çubuksuz katlamalı perde şeklinde olan modelleri mevcuttur.

Genel kullanım şekli olarak; tavana, kornişe veya borulara takılabilir. Takılma yöntemleri de birçok perde yöntemi gibi kolaydır. Katlamalı perdelerde uygun kumaşları seçerek; yatak odalarında ve mutfaklarda modern bir görünüm yaratabilirsiniz.

Katlamalı Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Perdenin temizlenme şekli kumaşının cinsine göre değişir. Evinizde bu tür perdelerden kullanmayı düşünüyorsanız perdeyi aldığınız yere kumaşın yıkanmaya müsait olup olmadığını kesinlikle sormalısınız. Bazı kumaş türlerini kuru temizlemecide temizletmek gerekir.

 

 

Katlamalı perdeyi yıkamak için önce mekanizmasından ayırmak gerekir. Perdenin altında bulunan bağcıklar ve üst ünitesi çözülmeli, daha sonra perde, geçirilmiş olduğu çubuklardan ve yan tarafındaki zincir ünitesinden ayrılmalıdır.

Yıkanabilir kumaşlardan dikilmiş olan perdeler çamaşır makinesinde, yanına başka bir çamaşır koyulmadan ve beyazlatıcı temizlik ürünleri kullanılmadan yıkanabilir. Kumaşın rengi beyaza yakın olsa bile, ağartıcının içindeki kimyasallar rengin soluklaşmasına yol açabilir. Suyun ısısı 30 derece olmalıdır. Tül kumaştan dikilmiş perdelerin bir çamaşır torbasının veya yastık kılıfının içine koyularak yıkanması gerekir. Katlamalı tül perde çeşitlerini yıkadıktan sonra kurutmadan yerine asmanız ve o şekilde kurumaya bırakmanız tavsiye edilir.

 

 

Ürünün Avantajları

  • Manzaranız kapanmaz,
  • Mekanizmalı sistemleri kullanarak dilediğiniz boyda ayarlama yapabilirsiniz.

Kullanım Alanları 

  • Otel lobileri ve balo salonları,
  • Nikah, düğün salonları,
  • Restoran ve kafeler,
  • Evinizin tüm mekanlarında kullanılabilir.

İletişim

Sorularınız mı var?

Katlamalı Perde fiyatları, ürün cinsine ve türüne göre değişiklik göstermektedir.

Pile Perde, rekabetçi fiyatları ile projelerinizi sorunsuz şekilde tamamlamanızı sağlar

Dilerseniz hemen 0312 241 72 72 no’lu telefondan bize ulaşarak uygulamak istediğiniz alanın ölçülerini bizimle paylaşabilir ve fiyat konusunda bilgi talep edebilirsiniz.

Sorularınız ve Bilgi için