Klasik ve Avangart Perde

Klasik ve Avangart Perde

Model Perde Koleksiyonu

Dekorasyonu tamamlayan, bir mekanının modern veya klasik olmasında belirleyici unsur, perde seçimidir. Perde, dekorasyonun karakterini değiştirebilecek etkiye sahiptir. Perdelerin rengi, modeli, detayları mekanın bütünlüğüne ciddi anlamda katkı sağlamaktadır.

 

Modern bir dekorasyona, perdede yapacağınız birkaç klasik dokunuş dekorasyonun kimliğini salt modernden çıkarır ve sizi dekorasyonda kullanacağınız aksesuarlarda özgürleştirir. Modern dekorasyon için klasik dokunuşları sağlamak adına; düz bir fona bordür eklemek, fonu yatay veya dikeyde ikili çalışmak, düz yerine modernize edilmiş bir klasikleşmiş desen kullanmak olabilir.

Modern çizgiden sapmak istenmeyen durumlarda ise fonun düz veya geometrik desende seçilerek, bağlama yapmadan kullanılması, Japon perde uygulaması düşünülebilir. Tül mutlaka akıcı ve nötr tonlarda olmalıdır. Düz tül genellikle tercih edilir fakat dekorasyonda desenli bir unsur yok ise bazen enine çizgili tüller ile kombinlenen düz fonlar da tercih edilebilir.

Avangart perdeleri ise klasik mobilyalarınıza uygun renklerde kullanarak daha uyumlu ve ihtişamlı mekanlar yaratabilirsiniz. Açık renk mobilyalarda genellikle koyu renk perdeler tercih edilmekte, aynı şekilde koyu renk mobilyalarda ise açık renk tonları kullanılarak, oluşturulan havaya farklı bir atmosfer katmak amaçlanmaktadır. Perde ve tül seçimi odanızın mobilyalardan sonra göz alıcı ve ilgi çekici ikinci odak noktasıdır. Klasik bir dekorasyonda yine son dokunuş olan perde ve model seçimi ile, klasikliği destekleyebilir veya klasiğin ağırlığını hafifletebilirsiniz. Çok klasik bir mekâna özellikle halı ya da döşemelik kumaş desenli ise yapılabilecek en iyi klasik perde; düz kaliteli kumaşlarla, iyi dikiş tekniğinin birleşerek modelin ön planda tutulduğu ve mekâna göre tasarlandığı perdedir.

 

İletişim

Sorularınız mı var?

Klasik ve Avangart Perde fiyatları, ürün cinsine ve türüne göre değişiklik göstermektedir.

Pile Perde, rekabetçi fiyatları ile projelerinizi sorunsuz şekilde tamamlamanızı sağlar

Dilerseniz hemen 0312 241 72 72 no’lu telefondan bize ulaşarak uygulamak istediğiniz alanın ölçülerini bizimle paylaşabilir ve fiyat konusunda bilgi talep edebilirsiniz.

Sorularınız ve Bilgi için