İç Mekanlarda Kırmızı Perde Kullanımı

İç Mekanlarda Kırmızı Perde Kullanımı

top taşlı kolbağıTiyatro ile ilişkilendirilen kırmızı perdeler, iç mekanlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Dikkat çekici özellikleri ve çarpıcı tonları ile iç mekanların yıldızı olmaya aday kırmızı perdeler, Yaşamkent perdeci merkezlerinde satışa sunulur. İç mekanın algısına damgasını vuran bu tonlar, yatak odalarından çocuk odalarına kadar evin her alanında rahatlıkla kullanılabilir.

Perdelerde Enerjik, Biraz da Agresif Bir Renk: Kırmızı

Çok enerjik ve hatta agresif olan kırmızı renk perdeler ile mekanlardaki eksikliklerin avantaja dönüşmesi mümkündür. Kırmızı renk perdeler cinsiyet ayrımı yapmaz. Kırmızı perde uygulamaları, iç mekana, kadın veya erkek karakter vermez. Bu nedenle hem kadın yatak odaları hem de erkekler için uygundur. Yaşamkent perdeci merkezlerinden satın alabileceğiniz bu perdeler çok etkilidir. Varlıkları iç mekanı parlak ve tutkulu kılar. Gün ışığında pencerelerden gelen kırmızı ışık, melankolik kişiliği olanları olumlu yönde etkileyebilir.

Oturma Odalarında Kırmızı Perdeler

Kırmızı perdeler, oturma odalarını daha dikkat çekici kılabilir. Sıcak bir renk tonu olan kırmızı sayesinde oda cansız, soğuk veya sönkük görünmez. Bu çarpıcı renkler kimi kişiler üzerinde olumsuz sonuçlar doğurmasına neden olabilir. Örneğin; kırmızı perdeler hipertansif hastaların durumunu olumsuz etkileyebilir. Aynı zamanda hiperaktif ve sinirli insanlar da bol miktarda kırmızı ile donatılan bir odada vakit geçirmek istemezler. Kısacası, kırmızı perdelerin sakin, sürdürülebilir ve sağlıklı insanlar için bir çözüm olduğunu söyleyebiliriz. Yaşamkent perdeci merkezlerinde görev alan uzmanlara göre kırmızı perdeler alanı görsel olarak daraltır. Bu nedenle kırmızı gibi çarpıcı renklerin geniş odalarda uygulanması gereklidir.

Kırmızı Perde ile Uyumlu Olan Diğer Tonlar

Bej, kırmızıyı sakinleştirerek girişkenliğini yumuşatır. Böylece kırmızının yanında, dönüşmüş, daha iştah açıcı, sıcak, kadifemsi bir kombin oluşturur. Bu nedenle kırmızı perde severlerin evin duvarlarında bej rengini tercih etmesi önemlidir. Gri ile kombinlenen kırmızı da ortamın asaletini ortaya çıkararak mekana bambaşka bir hava katacaktır. İç mekanlarda dramatik bir atmosfer yaratmak isteyenlerse kırmızı perdeleri siyahla dekore edilmiş bir şekilde kullanabilir. Ancak bu kombinasyon karmaşıktır, incelikli ifade gerektirir. Kırmızı ile siyahın uyumu, daha çok iç mekanlarda kullanılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*