Ölçüye Göre Perdeler Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ölçüye Göre Perdeler Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Perdelerin ölçüsünün tam olarak alınması estetik açıdan önemli bir unsurdur. Perdenin akışına uygun bir kumaşın seçilmesi, profesyonel bir görüntünün elde edilmesini sağlar. Perde seçiminde en önemli faktör sevdiğiniz bir kumaşı seçmenizdir. Profesyonelce yapılmış perdeler bir yatırımdır ve eğer onlara bakarsanız yirmi yıldan uzun süre dayanır.

Seçtiğiniz Kumaş Odanın Görüntüsünü Değiştirir

Bir şeyi gerçekten seviyorsanız, onun peşinden gitmelisiniz. Bu durum, perdeler için de geçerlidir.  Seçtiğiniz kumaş bir odanın görünümünü ve hissini tamamen değiştirebilir, bu yüzden sevdiğiniz şeyi seçin ve her gün tadını çıkarın.

Perdeleri Makinede Yıkanması

Perdelerin makineye uygunluğunu perdeyi satın aldığınız üreticiye sorabilirsiniz. Uygun değilse perde üreticiniz söyleyecektir, ancak çoğu kumaş makinede yıkanabilir. Tüketiciler perde seçerken genellikle tül, güneşlik ve fon perdelerden oluşan bir kombinasyonu tercih eder. Göz kamaştırıcı güneş ışığını engellemek ve ısı kaybını en aza indirmek istiyorsanız güneşlikler sizin için olmazsa olmazlar arasına girer. Perdelerinize benzersiz bir dokunuş katmak istiyorsanız desenli bir fon perde seçebilirsiniz. Kumaştan desene kadar her şeye karar verdikten sonra sıra perde ölçümüne gelir. Yetenekli bir üretici, birden çok noktada zemin ve tavan seviyelerini, bir perdenin üst kısmı için optimum konumu veya bir pencerenin oranları için bir perdenin ne kadar alana ihtiyaç duyduğunu ve bunların tamamen açıkken ne kadar alana ihtiyaç duyduğunu dikkate alacaktır. Bunun yanı sıra pencerenizin stili, hangi yöne açıldığı, odada istediğiniz ışık oranı gibi etmenler ölçü üzerinde değişikliğe sebep olabilir.

Beğendiğiniz Perde Modellerinden İlham Alın

Perde üreticinize fikirlerle, fotoğraflarla veya renk örnekleriyle yaklaşabilirsiniz, ancak her şeyin mükemmel olmasını sağlayacak zengin bilgi birikimine sahip oldukları için sizi yönlendirmelerine izin vermelisiniz. Stil seçimi, kaliteli kumaşlar ve dikkatli üretim ile en kalitesiz kumaşların bile iyi görünmesini sağlayan üreticiler vardır. Ancak görüntü her şey değildir. Perdenizin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız kaliteli kumaşlar arasından seçim yapmalısınız. Bazı sentetikler iyi bir rakip olsa da, doğal kumaşlarla çalışmak her zaman daha güzeldir çünkü doğal kumaşlar; doku, derinlik, hatta koku yönünden avantajlıdır. Bu nedenle perde seçerken tek bir parametre yerine, birden çok değişkene bağlı kalarak karar vermelisiniz. Zamansız bir perde seçerek uzun yıllar boyunca evinizi her gün keşfedeceğiniz benzersiz bir yapıya dönüştürebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*