Perdeler ve Mobilyaların Uyumu

Perdeler ve Mobilyaların Uyumu

Perdeler, bir evin en önemli aksesuarlarındandır. Bir perdenin ortam ile uyumlu olması, mekanın tüm havasını birdenbire değiştirebilir. Bu nedenle perde seçiminde uyumun bütünlüğüne dikkat edilmesi gereklidir. Mobilyalar ve evin diğer kalanı ile uyumlu olmayan bir perde, ortamın boğulmasına ve hatta bütünlüğün bozulmasına neden olabilir. Perde seçerken evin starının hangi ürünlerin olacağına dikkat etmeniz gereklidir. Perdeci Ankara tercihi yaparak seçeceğiniz perde mi evin starı olacak yoksa mobilyalar mı?

Perdeci Ankara Seçimi Yaparken Zıtlığın Uyumunu Yakalayın

Mobilyalarınız çok renkli ve hareketli desenlerden oluşuyorsa Perdeci Ankara seçiminde daha sade ve soft tonları tercih etmelisiniz. Perdenin buradaki amacı güneşi kesmek ve son derece hareketli olan mobilyaların canlılığını dengelemek olacaktır. Eğer hem mobilyalar hem de perdeler desenli olursa ortamda göz yoran onlarca detay olabilir. Bu nedenle mobilyalarınız ne kadar hareketli ise perdelerinizin de o denli sade olması gerekir.

Perdeci Ankara Uzmanları Klasik Evler için İstisna Oluşturuyor

Altın varaklı ve son derece gösterişli olan evlerde çok sade bir perde kullanmak ortamın genel havasını bozabilir. Bu nedenle Perdeci Ankara uzmanlarının önerilerine kulak vermek gerekiyor. Desen ve ortam bütünlüğünü sağlayayım derken mekan konseptinin de bozulmamasına özen göstermelisiniz. Bu nedenle zıtlığın uyumu konsept evler için geçerli olmuyor. Son derece gösterişli olan bir salonda düz beyaz bir stok perde kullanmanız, perdenin mekanda emanet gibi durmasına neden olabilir. Bu nedenle belirli bir konsepti ve kişiliği olan mekanlarda ortamın bütünlüğü, göze hitabından daha önemlidir.

Perdeci Ankara Tercihini Yaparken Modası Geçmeyen Seçenekleri Tercih Edin

Perde tercihi yaparken modaya uymak yerine zamansız modelleri tercih etmeniz zaman içerisinde perdelerden sıkılmamanıza yardımcı olur. Sırf moda diye tercih ettiğiniz perdeler bir sonraki sezon gözünüze eski ve modası geçmiş gibi gelebilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için yapabileceğiniz en iyi şey doğru perde seçimi olacaktır. Perde seçerken dikkat etmeniz gereken şey ortamın tarzı ile perdelerin tarzının uyumlu olmasıdır. Sözgelimi spor bir evde varaklı ve Osmanlı motifli bir fon perde kullanmanız istediğiniz sizi havayı yakalamaktan uzaklaştıracaktır. Tercihlerinizi doğru yaparak uzun yıllar boyunca severek kullanacağınız perdelere sahip olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*