Rustik Perde Sevenler Buraya

rustik modelleriPirinç ya da ahşaptan üretilen uzun çubuklar üzerinde perdelerin boru içerisinden geçirilmesi veya halkalar yardımı ile asılmasına olanak sağlayan rustik perde sistemi, ortamların daha romantik bir havaya kavuşmasına yardımcı olur. Ahşap ve pirinç olmak üzere iki farklı maddeden üretilebilen seçeneklerden ahşap olanlar daha ekonomiktir. Klasik ortamlar için tercih edilebilecek perdeler parkeler ve mobilyaların formuna göre seçilmelidir. Genellikle kahve ve ekru tonlarında seçilen perdelerin eskitme sarıdan haki yeşiline kadar birçok renk seçeneği bulunur.

Aksesuarlarla Zenginleştirilen Rustik Perdeler

Çeşitli aksesuarlarla zenginleştirilebilir rustik perdeler için tercih edilebilecek pirinç borular daha çok spor tarza sahip olan kişiler tarafından tercih edilir. Aksesuar bakımından zengin olan pirinç rustikler ahşap olanlara nazaran daha pahalıdır. 4 farklı modeli bulunan rustik perde çeşitlerinde asma bölümleri birbirinden farklı olabilir. Halkalı rustik perdeler, rustik borusunun üzerine takılan halkalara perdelerin entegre edilmesi sayesinde işlevsel hale gelir. Boruya geçirmeli rustik perde seçeneklerinde perde herhangi bir aracı aksesuar olmadan direkt olarak boruya entegre edilir. Cırtcırtlar sayesinde kurulumu tamamlanan perdeler, dikim yoluyla borulara sabitlenebilir. Açılıp kapanan rustik borularda perdelerin geçirildikten sonra dikilmesi mümkündür.

Rustik Perdelerin Ölçüsü Nasıl Alınır?

Rustik perdelerinin ölçüsü alınırken standart perdelerle aynı işlemler uygulanır. Yerde sürülmesini istediğiniz perdeler için ek olarak 15 santim eklenti yapılması gereklidir. Dekorasyon amaçlı olarak kullanılacak perdelerde sağ ve sol bölümlerden 70 ila 90 santim arası ek ölçü verilebilir. Rustik perdelerin ölçümü alınırken kornişten aşağıya kadar alınması gereklidir. Rustik borusu üzerinden ölçüm alınması durumunda perdenin olması gerekenden daha uzun kalması mümkündür. Bu nedenle ölçümün perde üreticileri tarafından alınması gereklidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*