Stor Perde Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Stor Perde Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sade ve şık tasarımlarının yanı sıra işlevsellikleri ile de en çok tercih edilen perde çeşitleri arasında bulunan stor perdeler iç mekanlarda modern bir hava oluşturulmasını sağlıyor. Store perde alırken dikkat edilmesi gerekenlere önem veren kişiler, tercih ettikleri perdelerin çok daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Zebra, tül, screen, çift mekanizmalı gibi birçok seçeneğe sahip olan perde seçenekleri ile iç mekanlarınızı daha işlevsel hale getirebilirsiniz.

Güneşi Kontrol Altına Alın

Güneşin mobilyalarınıza zarar vermesini istemeyenlerdenseniz karartma stor perdeleri kullanabilirsiniz. Bu modeller kapalı konumdayken odanın ışık almasını ve dışarıdan içerinin görünmesini de engeller. 120 cm’den daha geniş perdeler içinse tek bir parça stor perdeden ziyada iki parçalı seçenekler önerilir. İki parçalı perde seçiminde perdeler arasında ortalama 3 cm boşluk kalır. Seçim yaparken storlar arasında boşluk kalma ihtimalini unutmayınız. Perdelerin geniş olması, pencere kenarlarından oda içine güneşin sızmasını engeller. Bu tür perdelerin aparatları da özelleştirilebilir. Perdelerin açılıp kapanması için gerekli olan plastik zincirlerde kahverengi, gri, siyah, krem veya beyaz gibi seçenekleri tercih edebilirsiniz.

Montaj Yerinin Belirlenmesi Önemli

Stor perde tercih ederken montaj yerinin belirli olması önemlidir. Montaj yapılacak alanda mevcutta korniş varsa, montaj için korniş aparatını seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra, kullanım işlevselliğine bağlı olarak perde zincirinin yönüne de karar verebilirsiniz. Perde zinciri kolay ulaşabileceğiniz bir alanda olmalıdır. Modeller arasından tercihte bulunurken gereksinimlerinizi göz önüne almalısınız. Evinizin içine güneş ışığı girmesini istiyorsanız şeffaf kumaşlara odaklanabilirsiniz. Mahremiyeti sevenlerdeniz sıkı dokulu perdeleri tercih edebilirsiniz. Özellikle küçük metrekareli alanlar için ideal birer seçenek olan stor perdeler bulundukları ortamın daha modern ve ferah görünmesini sağlar.

Stor Perdelerde Ölçü Önemli

Stor perdelerin ideal bir görünüme kavuşabilmesi için ölçüsünün doğru bir şekilde alınması gereklidir. Pencerenin en ve boy ölçülerinin yanı sıra dışarıdan hangi ölçüde ışık alınması isteğine bağlı olarak ölçümlerin hassas olarak yapılması gereklidir. İpek, keten, pamuk, kadife, tül ve polyester gibi seçeneklere sahip olan kumaş tercihlerinden zevkinize ve iklim koşullarına uygun olanı seçebilir ve iç mekanların havasını bir anda değiştirebilirsiniz. Ortamın tarzına uygun onlarca seçenek arasından tercihte bulunarak iç mekanların tarzını tamamlayabilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*