Tül Perdelerin Daha Uzun Ömürlü Olması İçin Yapılması Gerekenler

Tül Perdelerin Daha Uzun Ömürlü Olması İçin Yapılması Gerekenler

Evin en özel aksesuarları arasında olan perdeler, bulundukları mekanın havasını bir anda değiştirebilir. Her zevke ve her stile hitap eden modeller arasından tercih yapmak isteyenler bütçeleri için en uygun seçeneklerle hem evlerini güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korurlar hem de mekana estetik bir hava katar. Son derece hassas olan tül perdelerin ayrı bir özenle temizlenmesi gereklidir. Perdelerin kırışmaması için tek tek makineye atılması ve makinenin de hassas ürünler için yıkamaya elverişli olması önemlidir.

Yaşamkent Perdeciden Alınan Tül Perdeler

Diğer tüm semtlerden olduğu gibi Yaşamkent Perdeci merkezlerinden de alınan tül perdelerin özenli bir şekilde bakımının yapılması gereklidir. Yılda dört kez yıkanması gereken perdelerin bulunduğu ortam koşullarına göre değerlendirilmesi önemlidir. Örneğin; perdenin bulunduğu alanda soba yanıyorsa, sigara içiliyorsa veya perdeler kalorifere çok yakınsa yıkama sayısı arttırılabilir. Perdenin yıpranmaması için yıl içinde 10 defadan fazla yıkanması önerilmez. Yaşamkent Perdeci merkezlerinde satışa sunulan tül perdelerin birçoğu kırışmaz kumaştan üretilir. Yine de perdelerin yıkanır yıkanmaz makineden çıkarılarak kurutulması önemlidir.

Yaşamkent Perdeciden Alınan Perdelerin Asılması

Perdecilerden alınan perdelerin yıkanma sonrasında derhal kurutulmaması durumunda perdenin kırışma ihtimali artar. Perde, mümkünse ütülenmeli veya nemli olarak asılarak kendiliğinden kurumaya bırakılmalıdır. Çok hassas kumaşlarda ütü öncesinde ürünün üzerine ince bir tülbent serilebilir. Bir perdenin kirlendiğini anlamak için mevsim geçişlerini beklemeye gerek de yoktur. Evin içinde nahoş bir koku varsa ve perdeyi bir araya topladığınızda üst bölümlerinde grilik görüyorsanız yıkama zamanı gelmiş demektir.

Yaşamkent Perdeci Merkezlerinden Alınan Perdelerin Temizliği

Tül perdelerin temizliğinde suyun ısı da önemlidir. 30 dereceden daha soğuk olan sularda yıkama yapılması deterjanın suda çözülmesini engelleyerek perdenin tam olarak temizlenmesini engeller. Eğer Yaşamkent Perdeci merkezinden satın aldığınız perdeyi küvet gibi makine dışındaki bir alanda yıkamayı planlıyorsanız su değişimi esnasında bir sopanın üzerinde dinlendirilmesi gereklidir. Elde yıkanan tüllerde makineye eklenen deterjandan daha fazlası gereklidir. Tül perdeniz çok hassas bir kumaştan üretilmediyse belirli periyotlarda elektrik süpürgesi ile de temizlemesini yapabilirsiniz. Lekeli tüllerin üzerine, yıkama yapmadan önce deterjanı macun haline getirip bir saat boyunca bekletmeniz lekelerin tam olarak çıkmasını sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*